Listen Live

facebook twitter rss

Get our App

App in Google Play

iPhone app

Rewards Club
Email

Password


Signup
Class A and D Wrestling Rankings

Class D Ratings


Rater: Tyler Herman, Amherst


Top 10 Teams

1. Pender
2. Amherst
3. Plainview
4. East Butler
5. High Plains
6. Maxwell
7. Friend
8. Thayer Central
9. Palmer
10. Freeman


Top 5 Dual Teams
1. Pender
2. Amherst
3. Plainview
4. East Butler
5. Thayer Central


106
1. Austin Thelander, Perkins County
2. C.J. Sidrow, Morrill
3. Devon Spatz, East Butler
4. Trey Nekoliczak, Ceday Valley
5. Wyatt Lane, Arcadia/Loup City
6. Tayven Sauser, Plainview

113
1. Tyler Bailey, Sutton
2. Chris Werth, Eustis-Farnam
3. Bryan Wietjes, Amherst
4. Dalton Zimmerman, Mullen
5. William Bloom, Elm Creek
6. Dillon Fries, Southwest

120
1. Mark Dunn, Pender
2. Brandon Burress, High Plains
3. Mack James, Franklin
4. Adam Eaton, Southwest
5. Colten Bergt, Amherst
6. Jesse Lammers, Cedar Valley

126
1. Benny Oliver, Pender
2. Drew Ratkovec, East Butler
3. Alex Lorimor, Fullerton
4. Tyan Boyer, Plainview
5. Levi Ray, Hay Springs
6. Chandler Tyan, Sutherland

132
1. Garrett Bowder, Pender
2. Toby Nordmeyer, East Butler
3. Ethan Lunkwitz, Maxwell
4. Logan Dibbern, Amherst
5. Corby Forbes, Plainview
6. Bryce Uhing, Oakland-Craig

138
1. Jacob Sebade, Pender
2. Devin Dibbern, Amherst
3. Evan Aschoff, Plainview
4. Cale Bolton, High Plains
5. Drew Riggs, Maxwell
6. Clayton Hintz, Thayer Central

145
1. Mason Klingelhoefer, Amherst
2. Zemua Baptista, Friend
3. Felipe Pinales, Archbishop Bergan
4. Nick Arlt, Oakland-Craig
5. Greg McKain, Sutherland
6. Garrett Sonderup, Fullerton

152
1. Kordell Glause, Palmer
2. Patrick Dempsey, Friend
3. Calvin Frerichs, SEM
4. Tony Steinkraus, Plainview
5. Riley Noel, Meridian
6. Tanner Fate, High Plains

160
1. Jake Wells, Anselmo-Merna
2. Austin Ruskamp, Freeman
3. Garret Dockweiler, South Loup
4. Klint Conroy, Pender
5. Patrick Gardner, Arapahoe
6. Michael Vargas, Osmond

170
1. Stuart Hircock, Amherst
2. Brian Scarf, Friend
3. Evan Sisel, East Butler
4. Brandon Wragge, Howells-Dodge
5. Austin Roach, Laurel-Concord
6. Oliver Kragelund, Southwest

182
1. Ben Burmester, Pender
2. Dylan Loberg, Randolph
3. Brett Santin, Palmer
4. Jake Nuss, Sutton
5. Gerrit VanEngen, Freeman
6. Kris Rasmussen, Amherst

195
1. Reed Kraeger, Weeping Water
2. Caleb Lienemann, Winside
3. Dylan Gage, Maxwell
4. Levi Smith, Superior
5. Brock Shoff, Cambridge
6. Garhett Nielsen, Eustis-Farnam

220
1. Rulon Taylor, Medicine Valley
2. Jacob Woockman, Lutheran High Northeast
3. Stevin Horrocks, Hay Springs
4. David Gifford, Banner County
5. Levi Peterson, SMC
6. Chad Henn, Neligh-Oakdale

285
1. Nathan Bazata, Howells-Dodge
2. Vinny Ross, Perkins County
3. Cody Woockman, Lutheran High NE
4. Kyle Beck, High Plains
5. Zach Zeleski, Overton
6. Grant Clausen, SEM

Class A
Top 10 Teams
Grand Island
Omaha Burke
Millard South
Omaha North
Lincoln Southwest
Kearney
Omaha Creighton Prep
Bellevue East
North Platte
Bellevue West
Top 5 Dual Teams
Grand Island
Omaha Burke
Millard South
Omaha North
Kearney
Individuals
106
Nolan Laux, Hastings
Cam Williams, Lincoln SW
Jon Killingsworth, Lincoln SE
Gunnar Byous, Bellevue East
Leroy Coughlin, Omaha North
Otis Rollins, Omaha Burke

113
Aaron Fletcher, Omaha Burke
Isaac Deloa, Millard South
Robert Ozuna, Omaha North
Isaac Stansbury, Kearney
Jake Hergot, Lincoln Southwest
John Mottl, Grand Island


120
Dante Rodriguez, Grand Island
Joey Perez, Papillion-Lavista
Alex Schriner, Lincoln Pius X
Jake Garner, Bellevue West
Keegan Williams, Lincoln SW
Aaron Houser, North Platte
126
Jake Wilcoxen, Omaha Burke
Hunter Bamford, Kearney
Matt Bolan, Grand Island
Shane Gray, Ralston
Jackson Knorr, Lincoln SW
Anthony Tucci, Bellevue West

132
Trey Trujillo, Grand Island
Hayden Hanson, Omaha Creighton Prep
Alex Mendes, Millard South
Sam Simpson, Bellevue East
Markell Vaughn, Omaha Central
Erick Vargas, Omaha Westside

138
Ronald Wells, Omaha Central
Andrew Rojas, Grand Island
Jared Green, Omaha Burke
Adam Willman, Lincoln East
Reggie Holt-Wesely, Omaha North
Matt McGruder, Omaha Creighton Prep
145
Kenny Martin, Lincoln SW
Jordan Hammond, Omaha Burke
Devon Rupp, Millard North
Ty Jackson, Bellevue East
Parker Ridgeway, Columbus
Kaleb Neugin, Hastings

152
Justice Bridgeford, Omaha Burke
Kalen Mazankowski, Kearney
Antoine Tureaud, Ralston
Billy Thompson, Grand Island
John Porter, Bellevue East
Shawn Roblee, North Platte
160
JaVaughn Perkins, Omaha North
Joe Remaklus, Lincoln NE
Evan Vicroy, Lincoln High
Quinten Kelley, Omaha Burke
T.J. Burbach, Lincoln SW
Brian Najera, Grand Island

170
Preston Lauterbach, Bellevue West
Grant Holscher, North Platte
Jared Torrell, Lincoln SW
Tre Graves, Omaha Creighton Prep
Joe Contreras, Omaha Burke
Jacobi Jones, Omaha North
182
Trey Schlender, Kearney
Jake Anderson, Omaha Creighton Prep
Ryan Kubr, Columbus
Cody Merchant, Norfolk
Trey Dasher, Bellevue West
Anthony Cloyd, Millard South

195
Chase Ries, Grand Island
Aaron Estrada, Bellevue West
Jason Lienemann, North Platte
Devalon Whitcomb, Omaha North
Kyle Temple, Norfolk
Robbie Simpson, Omaha Burke

220
D.J. Castillo, Lincoln High
Austin Anderson, Bellevue East
Javier Silva, Grand Island
Josh Frezell, Omaha Central
Quentin Ross, Kearney
Kieron Keffer, Papillion LaVista South

285
Harrison Phillips, Millard West
Mark Thompset, Millard South
Tyson Cisneros, Lincoln Pius X
Eric Oltman, Lincoln SW
Cody Morse, Lincoln High
Devan Rosser, Papillion LaVista